Velký okruh Jihoafrickou republikou

cena od 79 990 Kč termín: 15.09.2018 délka: 14 dní (zájezd č. 483192)

14 - denní zájezd

Johannesburg • Mpumalanga • Krugerův NP • Svazijsko • Hluhluwe Umfolozi • St. Lucia • Durban • Port Elizabeth • Oudsthoorn • Knysna • Kapské Město • Stellenbosh

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : pro cestu do JAR je nutné mít v cestovním pase dvě volné stránky. Vzhledem k proměnlivému počasí může být program v Kapském Městě pozměněn. Cena nezahrnuje spropitné.

Min. počet účastníků : 18.

Ubytování: různé

Stravování: vlastní

Doprava: letecky

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:odlet z Prahy do Jihoafrické republiky s přestupem.
2. den:přílet do Johannesburgu, přivítání s průvodcem, transfer do Pretorie , hlavního města země. Prohlídka města – Melrose House, Voortrekker monument, dům Paula Krugera, Freedom park, Palác spravedlnosti a budovy Spojenectví. Odpoledne fakultativně návštěva památky světového dědictví "Kolébka lidstva" (nejobsáhlejší sbírka fosilií předků lidského rodu na světě, kromě toho domov pro mnoho druhů zvířat a rostlin, z nichž některé jsou na pokraji vyhynutí). Večeře a nocleh v hotelu nedaleko Johannesburgu.
3. den:po snídani odjezd do provincie Mpumalanga , kraje fascinujících scenérií, bohaté fauny a flóry, domoviny kmene Ndebele známého svými uměleckými talenty. Pokračování do regionu Panorama Route a prohlídka míst Blyde River kaňon, Three Rondevels, Bourke’s Luck Pothols, God’s window – největších magnetů této oblasti. Příjezd do městečka Graskop , již na pomezí Krugerova NP na večeři a nocleh.
4. den:kolem poledne překročení hranic Krugerova národního parku založeného Paulem Krugerem v r. 1898, rozprostírajícího se na rozloze téměř 2 miliónů ha. V parku můžete pozorovat život v africké divočině a spatřit „BIG 5” – pět nejvyhledávanějších druhů africké zvířeny. Projíždění parkem ve vašem zájezdovém vozidle, odpoledne safari v parku v otevřených terénních vozech (asi 3 hodiny v ceně zájezdu). Přejezd na nocleh do 4* hotelu Pestana Kruger lodge, umístěného jen 150 m od Malelane, vstupní brány do Krugerova NP.
5. den:: den strávený v Krugerově parku. Safari v zájezdovém vozidle nebo fakultativně celodenní safari v otevřených terénních vozidlech. Nocleh v Pestana Kruger Lodge.
6. den:den: po snídani opuštění parku a pokračování k hranicím do království Svazijsko . Návštěva hlavního města Mbabane a exotického řemeslného trhu, manufaktury Ngwenya na výrobu skla a dílny Swazi Candles na výrobu svíček nedaleko města Manzini. Večeře a nocleh v hotelu ve Svazijsku.
7. den:překročení hranic zpět do JAR, pokračování přes území známé jako Pobřeží slonů do národního parku Hluhuwe Umfolozi , nejstaršího parku v Jižní Africe. Také zde můžete spatřit všechny z „BIG 5“ při safari v otevřených terénních vozech (v ceně). Cílovou destinací je iSimangaliso Wetland park . Park je vyhlášeným světovým dědictvím UNESCO, tato chráněná oblast zahrnuje 8 různých ekosystémů s více než 520 živočišnými druhy. Odpoledne možnost projížďky lodí k hrochům a krokodýlům na jezeře St. Lucia (fakultativně). Nocleh poblíž St. Lucia.
8. den:po brzké snídani pokračování rovnou do Durbanu , po krátké okružní prohlídce (bude-li dovolovat čas) odlet do Port Elizabeth (případně projížďka po St. Lucia může být tento den ráno, oběd v Durbanu a odlet do Port Elizabeth až v podvečerních hodinách). Po příletu orientační prohlídka města, pozdní oběd a ubytování v hotelu na pobřeží, odkud je snadná procházka k moři, k obchodům a restauracím. Nocleh v Port Elizabeth.
9. den:cesta nádhernou krajinou přes místa jako je Jeffrey´s Bay , Tsitsikama , Storm´s Rivers Mouth , most Bluekrans , kde strmé skály padají rovnou do oceánu a jeho obrovských vln a překlenout je pomáhají mnohé mosty, kde se setkáte s porostem původního pralesa. Pokračování přes přímořská městečka Plettenberg Bay , Knysna a přes průsmyk Outentiqua Pass až do Oudtshoornu . Zde ubytování a nocleh.
10. den:organizovaná prohlídka pštrosího safari parku s možností se na pštrosu také projet. Cesta vás nyní povede podél horského pásma Langeberg až do Calitzdorpu, centra produkce jihoafrického portského vína. Budete pokračovat regionem Little Karoo přes průsmyk Huisriver do městečka Ladismith , nad kterým se tyčí hora Towerkop. Traduje se, že vrchol byl rozeklán koštětem čarodějnice, když přelétávala přes hřeben hory. Přes malé městečko Barrydale přejedete do Montagu , hezkého městečka s několika národními monumenty. Je ideálním místem k procházce a lehkému občerstvení při cestě. Montagu je také centrem pěstitelství meruněk a broskví a je také dobře známé výrobou sladkých vín Muscadel. Poté už pojedete údolím Breede River , přes majestátní hory Du Toits , poseté vinicemi. Město Paarl na druhé straně hor je posledním místem před vaší cílovou destinací Kapské Město. Příjezd do Kapského Města, ubytování a nocleh.
11. den:celodenní prohlídka Kapského Města začínající procházkou v zahradách Company’s Gardens, čtvrť s pestrobarevnými domky na úpatí Signální hory – Malay Bo-Kap . Hlavním bodem programu je návštěva Stolové hory , kam vyjedete lanovkou (lanovka je v ceně). Poté zbývá navštívit malebné vinice s ochutnávkou vín a univerzitní městečko Stellenbosh . Ubytování a nocleh v Kapském Městě.
12. den:celodenní výlet do okolí Kapského Města, cestou přes Hout Bay a krátký lodní výlet k lachtanímu ostrůvku Duiker Island , přes Chapman‘s Peak Drive k parku Mys Dobré naděje a k majáku v Cape Point , dále na návštěvu k tučňákům u Boulder‘s Bay . Výlet včetně lehkého oběda je zakončen v botanických zahradách Kirstenbosh . Ubytování a nocleh v Kapském Městě.
13. den:volný čas (na tento den se mohou případně posunout některé prohlídky, které by se v Kapském Městě nestihly uskutečnit předchozí den) až do odletu z Kapského Města zpět do Evropy (s přestupem).
14. den:přílet do Prahy.
15. den:Viktoriiny vodopády - Zimbabwe (JZV184J)


Podobné zájezdy v této destinaci

84 990 Kč
Základní cena od 84 990 Kč

Napříč Jižní Afrikou

Jihoafrická r.
termín: 11.07.2019 délka: 16 dní
109 990 Kč
Základní cena od 109 990 Kč

Z Kapského Města do Victoria Falls

FirstMinute
Jihoafrická r.
termín: 24.06.2019 délka: 20 dní
79 990 Kč
Základní cena od 79 990 Kč

Velký okruh Jihoafrickou republikou

Jihoafrická r.
Johannesburg • Mpumalanga • Krugerův NP • Svazijsko • Hluhluwe Umfolozi • St. Lucia • Durban • Port Elizabeth • Oudsthoorn • Knysna • Kapské Město • Stellenbosh Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena. Poznámka : pro cestu do JAR je nutné mít v cestovním pase dvě volné stránky. Vzhledem k proměnlivému…
termín: 30.06.2019 délka: 14 dní

Nabízí

FIRO-tour a.s.

FIRO-tour a.s.

Národní 37/38
11000 Praha
telefon: 221966966

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Bloemfontein J. B. M. Hertzog 19 °C
Cape Town 16 °C
East London 17 °C
George 15 °C
Kimberley 19 °C
Langebaanweg 17 °C
Port Elizabeth 17 °C
Upington 20 °C
Waterkloof Lmb -

Základní informace

Jihoafrická r.

Jihoafrická r.
Hlavní město: Pretoria
Počet obyvatel: 32 226 397
Měna: ZAR
Rozloha: 1,179,274 km2

Místopisy

  • Johannesburg

    Obchodní srdce Jižní Afriky nabízí mnoho kulturních zážitků, mezi nimi například Africké muzeum (Museum Africa), kde se blíže seznámíte s dějinami země. Gold Reef City je…

  • Krugerův národní park

    Nejvýznamější jihoafrický park a jedna z nejznámějších přírodních rezervací na světě se prostírá 400 kilometrů od severu na jih a 70 kilometrů od východu na západ. Jeho severní…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://jihoafricka-republika.vasezajezdy.cz/zajezdy/velky-okruh-jihoafrickou-republikou-483192/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://jihoafricka-republika.vasezajezdy.cz